Skip to main content

Microservices & Service Discovery

Microservices & Service Discovery

Zapraszamy na majowe spotkanie w ramach IT Akademii j-labs w Warszawie

TEMAT: Microservices & Service Discovery. Koncepcja i przykłady na bazie SpringBoot i Eureka

Koncepcja Microservices jest znana od kilku lat. Niemniej jednak, o ile można bez trudu zbudować na niej nowe rozwiązanie, o tyle wdrażanie jej w dojrzałej technologicznie korporacji to zupełnie inny problem.

Pierwsza cześć spotkania będzie dedykowana problemom z jakimi można się zetknąć podczas wprowadzania nowego pomysłu na tego typu architekturę w ustabilizowanym już środowisku.Zostanie pokazane, jak realizacja mogłaby wyglądać w "idealnym świecie" oraz jak to wygląda w rzeczywistości, gdy uwzględnimy już ograniczenia płynące ze środowiska w jakim prowadzimy wdrożenie.

Następnie prelegent przejdzie do jednej z metod niwelowania problemów integracyjnych dotyczących microservice'ów - zastosowania Service Discovery. Przedstawi koncepcję i określi miejsce na tego typu rozwiązanie w gąszczu innych systemów korporacyjnych.

W trzeciej części spotkania zostanie pokazany przykład implementacji microservice'ów i ich integracja za pomocą Service Discovery (Eureka) przez zastosowanie SpringBoot w możliwie najbardziej deklaratywny dla programisty sposób.

PRELEGENT: Konrad Stelmach 

Pracuje jako Solution Architect w PwC IT Services. Większość doświadczenia zawodowego zbudował podczas realizacji projektów dla firm telekomunikacyjnych, choć zdarzały się też epizody w sektorze windykacji, logistyki oraz w finansach. Występował w rolach programisty, projektanta, analityka, a obecnie zajmuje się architekturą i prowadzi szkolenia w ramach swoich kompetencji, gdzie stara się poruszać zarówno w perspektywie logicznej jak i implementacyjnej. Prywatnie mąż i tata, lubi czasem pograć na pianinie i... PS4.

24 maja 2017, godzina 18:00-20:00

►Wstęp wolny. Szczegóły: www.itakademia.j-labs.pl

Zobacz więcej aktualności