Czym żyje j-labs

Zdjęcia, zaproszenia, relacje

#60 Talk4Devs

(dawniej IT Akademia)

W związku z ograniczeniami dot. uczestnictwa w eventach zewnętrznych i w trosce o zdrowie nasze i Wasze podjęliśmy decyzję o przeniesieniu #60Talk4Devs na inny termin 😞
O nowym terminie będziemy informować, gdy sytuacja się ustabilizuje.

Maciej Marek – Data Science @ PMI – Podróż od problemu biznesowego do industrializacji produktu danych

Czy zastanawiałeś się kiedyś co decyduje o tym jakie produkty możesz oglądać na półkach sklepowych? Dlaczego na danym lotnisku nie możesz kupić tych samych produktów co na dworcu kolejowym? Podczas naszego wystąpienia zaprezentujemy techniki oraz narzędzia (takie jak: Kubernetes, Docker, Airflow), które wykorzystaliśmy podczas projektu poświęconego optymalizacji katalogu produktów w firmie Philip Morris International. Opowiemy, jak działa data science w globalnej organizacji jaką jest PMI oraz podzielimy się naszymi najlepszymi praktykami jak tworzyć oraz wdrażać produkty Data Science na środowiska produkcyjne.

Jarek Pałka – Grafy, email, klastry i melanż

Czyli jak przy pomocy grafowej bazy danych (Neo4j) dokonać analizy społeczności na podstawie zawartości swojej skrzynki mailowej z pomocą takich algorytmów jak “clusteringcoeffcient” czy “stronglyconnectedcomponents

Zapraszam na wyprawę w świat grafów, podczas którego przyjrzymy się teorii grafów i bazie danych Neo4j. Po krótkim wstępie teoretycznym zapoznamy się z językiem Cypher, jego składnią, typami danych i podstawami modelowania grafów. Będziemy budować, materializować i przemierzać grafy małe i duże, w oparciu o zawartość mojej skrzynki mailowej. Poznamy algorytmy i techniki analizy sieci społecznościowych. Wszystko to za pomocą jednego z najpiękniejszych języków, który został stworzony przez Neo4j, który łączy ekspresję starego dobrego SQL i moc “patternmatching” w grafach. Wszystko to będzie wyglądało jak stary ASCII-art. Mam nadzieję, że po tej prezentacji będziecie z lekkością inieopisaną wewnętrzną radością pisać kolejne zapytania Cypher a codzienne problemy zaczniecie rozwiązywać omijając klauzulę JOIN i iloczyn kartezjański,ponieważ (:Graphs)-[:ARE]->(:Everywhere).

______________________________________________________

Agenda:

Rejestracja:

https://app.evenea.pl/event/talk4devs60/

Live stream:

Jeżeli nie możesz pojawić się osobiście zapraszamy do obejrzenia live stream’u na YouTube bądź Facebook.

Pozostańmy w kontakcie

Napisz do nas, jeśli chcesz porozmawia o tym, jak możemy współpracować z Tobą, albo Twoją firmą.

◰ j•labs

Rejestracja na wydarzenie:

#60 Talk4Devs

Wolisz z nami porozmawiać?

Zostaw kontakt
do siebie, oddzwonimy.

Dane


Informacja dodatkowe

Administratorem danych osobowych jest j-labs sp. z o.o., ul. Montwiłła-Mireckiego 25, 30-426 Kraków. Więcej.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymania informacji o wydarzeniach organizowanych przez j-labs sp. z o.o.

* Pola obowiązkowe

Twoja wiadomość została wysłana!

Dziękujemy za skorzystanie z formularza kontaktowego, odpowiemy tak szybko jak to tylko możliwe.

Nasze serwisy używają plików cookies. Klikając "Akceptuję" lub korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies j-labs.