Czym żyje j-labs

Zdjęcia, zaproszenia, relacje

#67 Talk4Devs

Webinar

Zbadamy jak zmienia się spojrzenie na rolę Testera w zespole developerskim.

Jakub Rosiński – Czy Tester to jeszcze zawód, czy już “tylko” rola?

Współcześnie w większości projektów odeszliśmy od wyraźnego podziału na (pod)zespoły charakteryzujące się ścisłą specjalizacją. Rzadko mówimy o “zespole deweloperskim”, “zespole testerskim”, itd. Coraz bardziej powszechne używanie metodyk zwinnych (albo lokalnych wariacji na ich temat) stworzyło interdyscyplinarne zespoły (w SCRUMie nazwane wprost “development team”). Taki zespół powinien posiadać wszystkie kompetencje potrzebne do wytworzenia dobrej jakości produktu. Ale czy musi posiadać osobę, której nazwa stanowiska wskazuje wprost na testy, czy jakość?

Chciałbym przeanalizować kilka różnych wariantów organizacji czy projektów i zastanowić się wspólnie z uczestnikami jak wyglądają one dzisiaj, jak się zmieniają i w jakim kierunku podążają. Zastanowimy się też jak zmienia się rola testera, czy prawdą jest stereotyp, jakoby deweloperzy brzydzili się testami, czy może jednak coraz bardziej otwierają się na zapewnianie jakości?

Prezentację (oczywiście!) można streścić w dwóch słowach “to zależy” – ale tak łatwo nie będzie. Odpowiedzmy wspólnie na pytanie od czego i jak wpływa to na pracę zespołu i efekt tejże pracy? No i najważniejsze – czy istnieją podejścia uniwersalne?

______________________________________________________

Obejrzyj wideo z prezentacji:

______________________________________________________

Więcej o Talk4Devs na talk4devs.j-labs.pl

◰ j•labs

Rejestracja na wydarzenie:

#67 Talk4Devs

Wolisz z nami porozmawiać?

Zostaw kontakt
do siebie, oddzwonimy.

  Dane


  Informacja dodatkowe

  Administratorem danych osobowych jest j-labs sp. z o.o., ul. Montwiłła-Mireckiego 25, 30-426 Kraków. Więcej.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymania informacji o wydarzeniach organizowanych przez j-labs sp. z o.o.

  * Pola obowiązkowe

  Twoja wiadomość została wysłana!

  Dziękujemy za skorzystanie z formularza kontaktowego, odpowiemy tak szybko jak to tylko możliwe.