Czym żyje j-labs

Zdjęcia, zaproszenia, relacje

#79 Talk4Devs – projekt Loom

Talk4Devs

Start

19-10-2022 6:00

#79 Oto nadchodzi Loom, współbieżność już nigdy nie będzie taka sama 19.10.2022, godz. 18:00, online There are only two hard things in Computer Science: cache invalidation and naming things. — Phil Karlton Prawda jest inna, jest tylko jedna rzecz trudna w naszej pracy, współbieżność. W czasach gdy Herbt Sutter wszem i wobec ogłosił, że skończył […]

#79 Oto nadchodzi Loom, współbieżność już nigdy nie będzie taka sama

19.10.2022, godz. 18:00, online

There are only two hard things in Computer Science: cache invalidation and naming things. — Phil Karlton

Prawda jest inna, jest tylko jedna rzecz trudna w naszej pracy, współbieżność.

W czasach gdy Herbt Sutter wszem i wobec ogłosił, że skończył się darmowy lunch (The Free Lunch Is Over: A Fundamental Turn Toward Concurrency in Software), współbieżność stała się naszą codziennością. W Javie nadchodzi wielka zmiana, projekt Loom a z nim takie nowe terminy jak „virtual thread”, „continuations” i „structured concurrency”. Jeśli zastanawiałeś się co zmienią w naszej codziennej pracy albo

Czy warto przepisać swoją aplikacje z Tomcatem na super wydajne reaktywne Netty, czy może poczekać na projekt Loom? Ta prezentacja jest dla Ciebie.

Zarejestruj się ➡ https://talk4devs.j-labs.pl/79-oto-nadchodzi-loom/

Krystian Zybała opowie o projekcie Loom i o nowych możliwościach związanych z wirtualnymi watkami i „structured concurrency”. Opowie również jak to działa, co można osiągnąć i jaki ma to wpływ na wydajność.

Krystian to programista z 10 letnim doświadczeniem. Na co dzień skupia się na wydajności JVM w systemach rozproszonych, wyciskając z Kafki co się tylko da. Hobbistycznie zajmuje się JVM, Performance, Reactive Systems.

◰ j•labs

Rejestracja na wydarzenie:

#79 Talk4Devs – projekt Loom

Wolisz z nami porozmawiać?

Zostaw kontakt
do siebie, oddzwonimy.

  Dane


  Informacja dodatkowe

  Administratorem danych osobowych jest j-labs sp. z o.o., ul. Montwiłła-Mireckiego 25, 30-426 Kraków. Więcej.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymania informacji o wydarzeniach organizowanych przez j-labs sp. z o.o.

  * Pola obowiązkowe

  Twoja wiadomość została wysłana!

  Dziękujemy za skorzystanie z formularza kontaktowego, odpowiemy tak szybko jak to tylko możliwe.