Czym żyje j-labs

Zdjęcia, zaproszenia, relacje

j-labs HR Dream Team

Skuteczna i przyjazna rekrutacja

Ten, kto miał styczność z branżą IT wie, że jest to rynek wymagający. Zrozumie nas tym bardziej ten, kto próbował specjalistę IT zatrudnić. Ilość miejsc pracy vs ilość specjalistów jest nieproporcjonalna, dlatego tak trudno o znalezienie odpowiednich Kandydatów i zaproszenie ich do współpracy. j-labs bazując na 10-letnim doświadczeniu oraz wiedzy założycieli (którzy sami wywodzą się z rynku IT), postawiło na rekrutację w oparciu o relacje i rzetelną komunikację z Kandydatami. Dzięki takiemu podejściu, prowadząc analitykę HR, obserwujemy wyniki, z których jesteśmy dumni.

– Bazując na 10-letnim doświadczeniu oraz wiedzy założycieli (którzy sami wywodzą się z rynku IT), postawiliśmy na rekrutację w oparciu o relacje i rzetelną komunikację z Kandydatami. Dzięki takiemu podejściu, prowadząc analitykę HR, obserwujemy wyniki, z których jesteśmy bardzo dumni – opisuje Sylwia Łuszczyńska, HR Business Partner w j-labs

A jak to wszystko się zaczęło?  

W zespole rekrutacyjnym przeprowadzona została burza mózgów oraz analiza potrzeb. Efektem spotkań był wniosek – współczesny programista potrzebuje uwagi. Zespół j-labs nie czeka biernie na nadchodzące CV. Wychodzą Kandydatom naprzeciw i bywają w miejscach, gdzie potencjalni Pracownicy lubią spędzać czas, czyli na eventach IT. Sami również organizują przestrzeń do spotkań i wymiany wiedzy – IT Akademia j-labs, meetup j-labs, workshopy. Proces rekrutacyjny w j-labs zaczyna się zanim kandydat oficjalnie prześle CV, a nawet zanim jeszcze wpadnie na pomysł aplikowania 🙂

Rekruter jest przewodnikiem dla Kandydata w trakcie całej ścieżki rekrutacyjnej. Monitoruje postępy procesu, wspiera i przygotowuje Kandydata do kolejnych kroków. Dzięki tak budowanej relacji, Kandydat traktuje Rekrutera jak partnera do dyskusji. Dzieli się z nim swoimi spostrzeżeniami i wątpliwościami. Szczera rozmowa pozwala na bieżąco reagować na zachowania Kandydata i uczestniczyć w Jego procesie decyzyjnym.

Kluczem do utrzymania dobrych i długotrwałych relacji z Kandydatem są – na początku uważne słuchanie i wybadanie czym się interesują, co ich ciekawi, w jakim kierunku chcieliby się rozwijać, – następnie podtrzymywanie tej relacji, niekoniecznie tylko poprzez wysyłanie coraz to nowych ofert, ale również poprzez wykorzystanie różnych sytuacji, typu: zbliżające się święta, jakiś event, którym mogliby być zainteresowani – komentuje Edyta Owsiak, Rekruter IT w j-labs. Dodatkowo, istotnym aspektem jest pokrycie w czasie potrzeb rekrutacyjnych, z dostępnością kandydatów. Ostatnio zatrudniłam osobę, z którą kontaktowałam się 3 lata temu (jeszcze przed pójściem na urlop macierzyński). Wtedy nie było takiego projektu, który byłby dla niej interesujący. Ale gdy wróciłam do pracy i okazało się, że szukamy osoby o kompetencjach takich jak miał ten Kandydat, to od razu do niego zadzwoniłam i zainteresował się tematem. Po tygodniu od ponownego spotkania Kandydat dostał ofertę pracy i ją przyjął – dodaje Edyta.

W branży IT, ze względu na konkurencję, jednym z trudniejszych momentów jest zakończenie procesu rekrutacji zatrudnieniem. Zespół rekrutacyjny j-labs jest w komfortowej sytuacji, ponieważ pracował na ten sukces jeszcze przed rozpoczęciem procesu. Nie odpuszczał także podczas całego jego trwania. Relacjonował na bieżąco Kandydatowi postępy rekrutacji, angażując się personalnie w Jego wyzwania z tym związane. Dobrze zbudowane podstawy zaufania i zbieranie opinii Kandydata od samego początku znajomości pomaga w osiągnięciu wspólnego sukcesu – czyli podjęcia współpracy.

Czas poświęcony Kandydatom rekompensują efekty. W 2018 roku j-labs odnotował 82% success rate przyjętych ofert pracy, czyli o 14% więcej niż w 2016.
Nie mamy wątpliwości, że ten wysoki wskaźnik to efekt zaangażowania w budowanie relacji całego zespołu. Poza rewelacyjnym wynikiem mamy tez coś o wiele cenniejszego – grono specjalistów, którzy są naszymi przyjaciółmi i chętnie pomogą w kolejnych rekrutacjach – komentuje Sylwia.

◰ j•labs

Rejestracja na wydarzenie:

j-labs HR Dream Team

Wolisz z nami porozmawiać?

Zostaw kontakt
do siebie, oddzwonimy.

  Dane


  Informacja dodatkowe

  Administratorem danych osobowych jest j-labs sp. z o.o., ul. Montwiłła-Mireckiego 25, 30-426 Kraków. Więcej.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymania informacji o wydarzeniach organizowanych przez j-labs sp. z o.o.

  * Pola obowiązkowe

  Twoja wiadomość została wysłana!

  Dziękujemy za skorzystanie z formularza kontaktowego, odpowiemy tak szybko jak to tylko możliwe.