Czym żyje j-labs

Zdjęcia, zaproszenia, relacje

j-labs Talk4Devs

Knowledge sharing

Knowledge-sharing, o którym się mówi.

Ponad 70 edycji, dziesiątki charyzmatycznych mówców, tysiące uczestników… Talk4Devs to inicjatywa, które rok rocznie elektryzuje i aktywizuje branżę IT. Dla jednych jest to festiwal inspirującej wiedzy, dla innych znakomita możliwość networkingu, dla wszystkich – obowiązkowy przystanek na rozwojowej mapie.

I pomyśleć, że wszystko zaczęło się 7 lat temu, kiedy nawiązaliśmy współpracę z Uniwersytetem Jagiellońskim, by przeprowadzić pierwszy wykład w ramach Akademii IT j-labs dla studentów. Motyw knowledge-sharingu „chwycił” do tego stopnia, że z każdym kolejnym spotkaniem zainteresowanie inżynierów rosło. Na wykłady zaczęli przychodzić przede wszystkim specjaliści, którzy chcieli poszerzyć wiedzę w danej technologii, co spowodowało, że w 2019 roku odświeżyliśmy formułę spotkań, nadając im nazwę, która funkcjonuje do dziś – Talk4Devs.

Kilka słów o samym evencie – spotkania odbywają się raz na miesiąc, w okresie od października do czerwca. Dzięki swojej elastycznej formule on-line są dostępne dla każdego, jeśli tym „każdym” jest osoba, która pasjonuje się szeroko pojętym IT i chce wejść na jeszcze wyższy poziom wiedzy w wybranym temacie. A te oscylują wokół zagadnień takich jak: główne języki programowania, narzędzia, architektura aplikacji, security, tematy chmurowe, czy umiejętności miękkie oraz rozwój zawodowy w branży.

Ale nawet najciekawsze aspekty IT nie wystarczą, jeśli nie zadba się o odpowiedni dobór „mówców”, którzy od zaskakującej i niebanalnej strony naświetlą daną tematykę. Dlatego z roku na rok dbamy o to, by zapraszać prawdziwe osobowości branży – na „mównicy” gościli już u nas m.in. Jakub Kubryński, Piotr Konieczny, Jarek Pałka, Sławomir Sobótka, czy Mateusz Chrzonstowski.

Warto podkreślić, że Talk4Devs w takim kształcie powstało przede wszystkim z potrzeby „mózgu”. Jako praktycy branży i jako firma wyznajemy wartości, wśród których wymieniamy jednym tchem „technologię” i „merytorykę”, czego nasz event jest doskonałym połączeniem. Fakty, wiedza, inspiracja i elektryzujące osobowości, a po drugiej stronie głodni wiedzy inżynierowie – to się nie może nie udać.

Biorąc pod uwagę niesłabnące zainteresowanie udziałem w Talk4Devs, możemy się pokusić o refleksję, że nasza inicjatywa była jak najbardziej słuszna. Branża IT rozwija się na tyle dynamiczne, iż potrzeba aktualizacji wiedzy i nadążania za trendami jest szczególnie silna. Do tej pory we wszystkich spotkaniach wzięło udział już ponad 7000 osób!

I jeszcze jedno – knowledge-sharing przyczynia się nie tylko do rozwoju jednostek, ale całej branży. Nie trzymamy wiedzy dla siebie. Dzieląc się nią, mnożymy korzyści i w dużym stopniu – pośrednio – przyczyniamy się do doskonalenia różnych rozwiązań. Poza tym wiedza łączy, niezależnie od doświadczenia, ścieżki kariery i specjalizacji… a w świecie pełnym podziałów to coś, czego bardzo dziś potrzebujemy.

Jeśli z uwagą śledzisz trendy w branży, ciekawią Cię nowinki, case studies i opinie ekspertów, to Talk4Devs jest obowiązkowym przystankiem na Twojej zawodowej drodze 🙂

Po szczegóły zapraszam Cię na stronę wydarzenia – znajdziesz tam bazę wszystkich wydarzeń wraz z odesłaniem do video.

Zapraszam też do subskrypcji naszego kanału na YouTube, gdzie publikujemy nagrania ze wszystkich spotkań i webinarów Talk4Devs.

Marta Antosiewicz – Marketing Specialist @j-labs

◰ j•labs

Rejestracja na wydarzenie:

j-labs Talk4Devs

Wolisz z nami porozmawiać?

Zostaw kontakt
do siebie, oddzwonimy.

  Dane


  Informacja dodatkowe

  Administratorem danych osobowych jest j-labs sp. z o.o., ul. Montwiłła-Mireckiego 25, 30-426 Kraków. Więcej.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymania informacji o wydarzeniach organizowanych przez j-labs sp. z o.o.

  * Pola obowiązkowe

  Twoja wiadomość została wysłana!

  Dziękujemy za skorzystanie z formularza kontaktowego, odpowiemy tak szybko jak to tylko możliwe.