NIE ZNAMY SIĘ
ZUPEŁNIE
Przejrzyj nasze FAQ

KTO PYTA, TEN BŁĄDZI

– chyba, że pytasz nas o nas 😉

Jak wygląda pierwszy etap rekrutacji (część techniczna oraz HR)?

Na początek zapraszamy Cię do wypełnienia testu technicznego (współpracujemy z DevSkiller), który trwa około godziny. Czas trwania jest zależny od doświadczenia oraz technologii. Jednocześnie zapraszamy Cię na spotkanie z Rekruterem, na którym się poznamy bliżej – zależy nam na poznaniu Twoich preferencji, oczekiwań, doświadczenia. Rekruter opowie Ci o naszej firmie i tym dlaczego warto do nas dołączyć.

Jak długo trwa rozmowa rekrutacyjna na pierwszym etapie?

Rozmowa trwa około godziny.

Jaka jest forma spotkania – online czy spotkanie w biurze?

Masz wybór jaką formę spotkania preferujesz – spotkanie online lub bezpośrednie (F2F) w biurze. Jeśli zdecydujesz się na rekrutację zdalną to zawsze prosimy o włączenie kamery, aby lepiej się poznać. (W trakcie okresu pandemii wszystkie spotkania prowadzimy zdalnie poprzez Teams lub Zoom).

W jakich godzinach możemy się spotkać?

Jesteśmy elastyczni, wspólnie ustalamy dogodny dla Ciebie termin między godz. 8:00 a 17:00

Czy otrzymam feedback po pierwszym etapie?

Tak, zawsze przekazujemy feedback, nie wyobrażamy sobie, że mogłoby być inaczej! Otrzymasz informację zwrotną od Rekrutera po części HR oraz raport z wykonanego testu DevSkiller. Rekruter poinformuje Cię również o tym co dalej. Na każdym etapie masz wsparcie swojego Partnera w Rekrutacji!

Czy na spotkaniu rozmawiamy o konkretnym projekcie?

Spotkanie na pierwszym etapie w j-labs ma na celu poznanie Twoich preferencji i oczekiwań, aby jak najlepiej dopasować dla Ciebie projekt, mając na uwadze Twoje dotychczasowe doświadczanie. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania dotyczące interesującego Cię projektu i o tym jakie są możliwości. Na podstawie zebranych informacji otrzymujesz od nas konkretne propozycje, możemy też zaproponować Ci od razu dołączenie do j-labs.

Co, jeśli nie uda mi się przejść pierwszego etapu rekrutacji?

Nic straconego! Dostaniesz od nas konkretną informację o tym, dlaczego na ten moment nie decydujemy się na kontynuowanie rozmów, a do tego materiały, które ułatwiają naukę. Wracamy do rozmów za jakiś czas. Nie przekreślamy współpracy w przyszłości!

Jak wyglądają kolejne etapy rekrutacji?

Kolejnym etapem są spotkania techniczne, bezpośrednio z przedstawicielami projektów – są to osoby techniczne i/lub zarządzające zespołem. O tym, kto dokładnie będzie brał udział w spotkaniu i jaki będzie mieć charakter, zależy oczywiście od projektu – o wszystkim dokładnie poinformuje Cię Twój Partner Rekrutacji.

Kto decyduje o tym, do jakiego projektu trafię?

Po pierwszej rozmowie to Ty decydujesz w kontekście jakiego projektu chcesz kontynuować z nami rozmowy. W przypadku dopasowania Twojego profilu do kilku projektów możemy przedstawić Ci od razu ofertę dołączenia do j-labs, a projekt wybierany jest później razem z Tobą i Twoim opiekunem w j-labs.

Jak długo będę czekać na wynik rozmowy?

Informację zwrotną po rozmowie otrzymasz do 2-3 dni – zależy nam na tym, aby możliwie jak najszybciej przekazać Ci odpowiedź.

Kto będzie prowadził proces rekrutacji?

Na każdym etapie – od momentu pierwszej rozmowy, aż po złożenie oferty i podpisanie z nami umowy – będziesz pod opieką Rekrutera – jest Twoim partnerem w rekrutacji. Jedna osoba, z którą załatwisz wszystko, bez konieczności zastanawiania się do kogo zwrócić się o pomoc, poradę, czy status Twojej rekrutacji.

Czy mogę polecić kolegę lub koleżankę?

Tak! Jeśli znasz kogoś kto mógłby być zainteresowany dołączeniem do j-labsowiczów, to śmiało możesz nam go polecić. Jeśli zatrudnimy taką osobę, odwdzięczamy się bonusem 7000 pln brutto. Więcej o Programie Hire4jlabs znajdziesz na https://hire4.j-labs.pl/

Czy mogę pracować na część etatu?

Niestety nie, obecnie wszystkie nasze projekty wymagają dyspozycyjności full-time.

Czy mogę pracować w 100% zdalnie?

j-labs goes remote! Jesteśmy otwarci na kandydatów z całej Polski, w większości projektów praca 100% zdalna jest możliwa. Jeśli chcesz pracować z nad Bałtyku, Tatr czy Bieszczad koniecznie porozmawiaj o tym z Twoim Rekrutem – przedstawi Ci dokładnie zasady takiej współpracy.

Jakie formy umowy mam do wyboru?

Umowa o pracę lub B2B – Ty decydujesz, która z nich jest dla Ciebie odpowiednia.

Czy mogę decydować, o której zaczynam pracę?

Tak, w większości projektów jest elastyczne podejście do czasu rozpoczęcia i zakończenia pracy o ile nie koliduje to ze spotkaniami zespołowymi (daily, retro etc.). Standardowo zaczynamy pracę między 8 a 10.

Kto jest moim bezpośrednim przełożonym w j-labs?

Twoim bezpośrednim przełożonym w j-labs jest Account Manager lub Delivery Manager, odpowiadający za współpracę z danym Partnerem Biznesowym. Twój przełożony to Twój Opiekun – zadba o Twój dobrostan w j-labs, porozmawia o ścieżce rozwoju, przyszłych indeksacjach Twojego wynagrodzenia, czy też o kolejnych projektach, gdy uznacie, że czas na zmiany, a także o wszystkim w czym potrzebujesz pomocy.

Czy zmiany projektów są możliwe?

Oczywiście! W j-labs mamy obszerne portfolio projektów w różnych branżach, współpracujemy z ponad 40 Klientami z Krakowa, Warszawy i zagranicy (region DACH, Szwecja, USA). Jeśli po jakimś czasie stwierdzisz, że czas na zmiany i chcesz spróbować czegoś nowego, rozmawiasz o tym ze swoim Opiekunem i wspólnie wybieracie dla Ciebie nowy projekt oraz ustalacie dalsze kroki.

A co jeśli projekt się skończy?

Jeśli jesteś j-labsowiczem, to masz gwarancję stabilności zatrudnienia. Nasze portfolio jest na tyle duże, że możesz spać spokojnie😊 Jeśli projekt po stronie Klienta dobiega końca, to zmieniamy go na kolejny mając na uwadze Twoje doświadczenia i preferencje.

Jakie benefity mi przysługują?

j-labsowicze mogą korzystać z budżetu szkoleniowego 3000 zł rocznie, który można wydać na szkolenia, certyfikacje, język angielski i niemiecki, studia podyplomowe, konferencje (również dojazd i nocleg jeśli konferencja jest zamiejscowa), książki, ebooki czy platformy e-learningowe. Dodatkowo Luxmed i program MultiKafeteria (w tym Multisport).

ZAWIŁA REKRUTACJA

– potrafi spędzić sen z powiek, na szczęście u nas jest krótko i na temat.

NIE MASZ PYTAŃ? Może jednak masz? ZESPÓŁ REKRUTACYJNY
BRZMI DOBRZE? IT’s your move! Znajdź ofertę pracy dla siebie