Poznaj nasz proces rekrutacyjny

Wysyłasz
CV

Techniczna rozmowa rekrutacyjna

Informacja
zwrotna

Rozmowa
z Klientem

Podpisujemy
umowę!

Witamy Cię w naszym zespole!

FAQ rekrutacyjne

Spotkania rekrutacyjne
Jak długo trwa rozmowa rekrutacyjna?

Spotykamy się w naszym biurze na ok. półtorej godziny. W rozmowie uczestniczy rekruter i rekruter techniczny, czyli doświadczony w danej technologii inżynier j-labs.

Jaki charakter ma część techniczna?

Rozmowa o podstawach informatyki, podstawach danego języka i frameworkach.

W jakich godzinach możemy się spotkać?

Jesteśmy elastyczni – spotykamy się zazwyczaj w godzinach porannych (8:00/9:00) lub popołudniowych (16:00/16:30).

Czy na spotkaniu rozmawiamy o konkretnym projekcie?

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania dotyczące interesującego Cię projektu, ale spotkanie jest też po to, żeby na podstawie naszej rozmowy ocenić jaki projekt najbardziej pasuje do Twoich umiejętności i preferencji. Dlatego propozycję rozmów z Klientem, o konkretnym projekcie, dostajesz od nas po naszym spotkaniu. W ten sposób upewniamy się, że wybrany przez nas projekt spełnia Twoje oczekiwania.

Jak długo będę czekać na wynik rozmowy?

Informację zwrotną po rozmowie otrzymasz do 2-3 dni – nie lubimy niepotrzebnie przeciągać procesu rekrutacyjnego.

Czy dowiem się co dokładnie poszło mi źle na rozmowie?

Tak, ta rozmowa jest też po to, żeby dać Ci znać nad czym warto popracować przed kolejnym etapem rozmów. Informacja zwrotna zawiera więc też obszary, które podczas rozmowy wypadły gorzej. No chyba, że poradzisz sobie ze wszystkimi pytaniami na 100% 🙂

Jak wygląda drugi etap, czyli rozmowa z Klientem?

Różnie 🙂 W zależności od Klienta i projektu. Zazwyczaj jest to spotkanie w biurze Klienta, czasem zamiast spotkania videocall, może też pojawić się zadanie do rozwiązania przed spotkaniem. Zanim zdecydujesz czy chcesz rozmawiać z danym Klientem, dostaniesz od nas informacje jak dokładnie będą wyglądały dalsze kroki.

Co jeśli nie uda mi się przejść pierwszego etapu?

Dostaniesz od nas konkretną informację o tym dlaczego nie decydujemy się na kontynuowanie rozmów, a do tego materiały, które ułatwiają naukę i wracamy do rozmów za jakiś czas.

Kto decyduje o tym do jakiego projektu trafię?

Po pierwszej rozmowie to Ty decydujesz w kontekście jakiego projektu chcesz kontynuować z nami rozmowy. Podczas drugiego etapu, czyli spotkania z Klientem, oceniasz czy odpowiada Ci ta rola i podejmujesz decyzję czy chcesz dołączyć do tego zespołu. Po rozpoczęciu pracy u nas zmiana projektu na inny też odbywa się za Twoją zgodą.

Umowy i czas pracy
Czy mogę pracować na część etatu?

Niestety nie, obecnie wszystkie nasze projekty wymagają dyspozycyjności full-time.

Czy mogę pracować zdalnie?

U większości Klientów jest opcja pracy zdalnej 1-2 dni w tygodniu. Daj nam znać na początku rozmów, że Ci na tym zależy – postaramy się znaleźć taki projekt, w którym będziesz mieć taką możliwość.

Jakie formy umowy mam do wyboru?

Umowa o pracę lub B2B. Jest też możliwość zmiany formy umowy z B2B na UOP w trakcie pracy u nas.

Czy mogę decydować, o której zaczynam pracę?

Tak, większość Klientów daje możliwość elastycznych godzin pracy.

Nie mam swojej działalności, ale chciałbym pracować na kontrakcie B2B, czy to problem?

Nie 🙂 Założenie swojej działalności jest naprawdę proste i trwa jeden dzień. Jeżeli będziesz miał pytania lub trudności – skontaktujemy Cię z naszym prawnikiem, który pomoże Ci je rozwiązać.

Praca w j-labs i benefity
Kto jest moim bezpośrednim przełożonym?

Na co dzień pracuje się w siedzibie Klienta, a bezpośrednim przełożonym jest Project Manager projektu. Po stronie j-labs bezpośrednim przełożonym jest Account Manager danego Klienta (to z nim rozmawia się o indeksacji stawek, zmianie projektu, itd.).

Czy zmiany projektów są możliwe?

Oczywiście! Jeśli po jakimś czasie stwierdzisz, że projekt nie spełnia Twoich oczekiwań albo zwyczajnie będziesz chciał spróbować czegoś nowego, dajesz nam znać i wspólnie wybieramy dla Ciebie nowy projekt.

A co jeśli projekt się skończy?

Jesteś pracownikiem j-labs, co gwarantuje Ci stabilność zatrudnienia. Jeśli projekt po stronie Klienta dobiega końca to szukamy dla Ciebie nowego projektu, który spełni Twoje oczekiwania.

Jakie benefity mi przysługują?

Każdy z naszych pracowników, zatrudnionych na UoP, ma do dyspozycji budżet szkoleniowy 3000zł rocznie, do wykorzystania na szkolenia, certyfikacje, język angielski i niemiecki, studia podyplomowe, konferencje (również dojazd i nocleg jeśli konferencja jest zamiejscowa), książki, ebooki czy platformy e-learningowe.

Dodatkowo Luxmed i program MultiKafeteria (w tym Multisport)– dostępne od pierwszego miesiąca pracy. A do tego liczne spotkania integracyjne w gronie j-labs 🙂

Masz więcej pytań?

Skontaktuj się z nami bezpośrednio.

Brzmi dobrze?

Dołącz do zespołu j-labs!

Nasze serwisy używają plików cookies. Klikając "Akceptuję" lub korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies j-labs.