➡ TEMAT: Chrome DevTools – Tips & Tricks
Jeżeli wciąż używasz console.log żeby znaleźć błędy w JavaScripcie – możliwe, że spędzasz więcej czasu na debugowaniu niż powinieneś. Poznaj narzędzia dostępne w Chrome DevTools pomagające toczyć nierówną walkę z bugami, czkawkami interfejsu, czy problemami z wydajnością. Dowiedz się, co zrobić, żeby współpraca z DevToolsami przebiegała szybko i bezboleśnie.

➡ PRELEGENT: Paweł Jurczyński
Programista z zamiłowania. Ciągle goni nowe trendy frontedowe i doskonali się z zakresu produktywności. Fan automatyzacji i czystego kodu. Poza programowaniem interesuje się inwestowaniem w nieruchomości, motoryzacją i podróżami (także autostopem).

➡ ZAPISY
https://www.facebook.com/events/248924065764990/

Zakładamy luźną formułę – krótka prezentacja + dyskusja + afterparty. Omawiamy aktualne problemy, zagwozdki i triki, które przewijają się w środowisku IT. Naszym celem jest dzielenie się wiedzą ekspercką i dyskusja na temat Waszego poglądu na sprawę, a także spędzenie miło czasu w doborowym towarzystwie.

No one likes to repeat themselves, yet in mobile development we do it all the time, writing the same thing for both iOS and Android. It can lead to team coordination problems, increased costs and poor quality of final product. Lately, there’s been a significant effort to deal with this problem, and Google claims to have “the next big thing” up their sleeve. It involves Dart, language from 2011 that was presumed to be dead, and Flutter, new framework that takes a very interesting approach to cross-platform development. We are going to check it out, and see if it’s going to stay around.

Wszystkich naszych pracowników zainteresowanych tą tematyką zapraszamy na wykład – osobiście lub poprzez GoToMeeting.

Prowadzący: Bartłomiej Kołodziejczyk

Kiedy? 16.10.2018 godz. 16:00 – 17:00

Gdzie? Biuro  j-labs ul. Zabłocie 43a, Kraków (2 piętro) + streaming

Przeglądy kodu, pomimo wielu korzyści jakie przynoszą, są czasem traktowane jako zło konieczne. Wśród programistów krąży przekonanie że jest to niepotrzebny czas w pracy, który wydłuża czas dostarczenia produktu, jest przykrym obowiązkiem związanym z przeglądniem ogromnej ilości niezrozumiałych zmian lub nieprzyjemnymi uwagami i kąsliwymi komentarzami.

Jeżeli jednak do przeglądów kodu podejść w dobry sposób stają się one potężnym narzędziem nie tylko polepszającym jakość tego co wytwarzamy jako programiści, ale także zmniejszającym ilość błędów występujących w poźniejszych etapach rozwoju produktu. Pamiętając o kilku prostych zasadach podczas przeglądu odczujemy ich wartość i rzeczywiste polepszenie jakości naszej pracy.

Wszystkich naszych pracowników zainteresowanych tą tematyką zapraszamy na wykład – osobiście lub poprzez GoToMeeting.

Prowadzący: Maciej Krzysica

Miejsce: Biuro APO, Kraków, ul. Przemysłowa 12 – parter, klatka B + streaming

Termin: 11.09.2018 godz. 16:00 – 17:00

Idea of smart contracts emerged from cryptocurrency world. It appeared first on Ethereum, which provided a generic platform for all kinds of contracts, written as scripts and loaded into Ethereum Virtual Machine. However, despite (or because of) its genericity, Ethereum has some limitations and problems hard to overcome. Based on this experience, other companies decided to implement different ledger applications, still based on blockchain, but with different approach to processing smart contracts.

This presentation is a comparison of two of such tools, embraced under Hyperledger umbrella: Fabric and Sawtooth. Even though main idea of blockchain remains the same, processing smart contract transactions may happen in a completely different way. These tools does not have to be considered as competition to each other: because of the differences they can perform better for different business scenarios.

Wszystkich naszych pracowników zainteresowanych tą tematyką zapraszamy na wykład – osobiście lub poprzez GoToMeeting.

Prowadzący: Marek Guzowski

Miejsce: Biuro APO, Kraków, ul. Przemysłowa 12 – parter, klatka B + streaming

Termin: 30.08.2018 godz. 16:00 – 17:00

Od 2014 roku na nasze spotkania zapisało się już ponad 6000 uczestników. Poruszamy się w różnych obszarach IT – nasi prelegenci mówili na temat Machine Learning, Blockchain, Kafka Streams, Typescript, AWS, drogi do założenia własnego startupu.

IT Akademia j-labs jest miejscem dla Ciebie jeśli:

Jesteś zainteresowany/a? Aplikuj tutaj!

Wszystkich naszych pracowników zainteresowanych tą tematyką zapraszamy na wykład. Jeśli nie możesz być z nami osobiście, połącz się poprzez GoToMeeting.

Prowadzący: Michał Drożdż

Miejsce: Biuro APO, Kraków, ul. Przemysłowa 12 – parter, klatka B + streaming

Termin: 02.08.2018 godz. 16:00 – 17:00

Zachęcamy również do lektury artykułu Michała w tym temacie –  http://www.blog.j-labs.pl/2018/05/What-are-you-blockchain

Prowadzący: Piotr Bucki

Miejsce: Biuro APO, Kraków, ul. Przemysłowa 12 – parter, klatka B + streaming

Termin: 25.06.2018 godz. 16:00 – 17:00

How does the browser display a web page, how to organize and optimize resources (html, css, js) for a faster First Meaningful Paint.

Prowadzący: Samuel Sandru

Miejsce: Biuro APO, Kraków, ul. Przemysłowa 12 – parter, klatka B + streaming

Termin: 29.05.2018 godz. 16:30 – 17:00

Tomasz Korwin-Gajkowski (DLT Solution Manager) oraz Prof. Dr. Philipp Sandner (Head of Frankfurt School Blockchain Center) mówili o tym:

✔ Czym są DLT/blockchain oraz kryptowaluty
✔ Jakie są korzysci systemów opartych o blockchain
✔ Co należy rozumieć przez Smart Contracts?
✔ Czy blockchain jest gotowy na projekty komercyjne
✔ Jak wybrać właściwą technologię
✔ Jakie tredny panują obecnie w zakresie DLT

Był to pierwszy workshop naszego Centrum Kompetencji Enterprise Blockchain. Jak twierdzą uczestnicy i współorganizatorzy – jeden z lepszych, jakie miał miejsce na Frankfurt School. Kontynuujemy współpracę – niebawem kolejne wydarzenia o tematyce Blockchain.

Wykład obowiązkowy dla wszystkich developerów sieciowych. HTTP/2  ➡ trochę historii, a przede wszystkim teraźniejszość i przyszłość uwzględniając m.in: HTTP/2, FLIF i WebP czy Google HTML/CSS Style Guide. Piotr Stapp sprawdził i na żywo obalił kilka mitów oraz pseudo-faktów.

Prelegent: Piotr Stapp

Programista, inżynier, rzemieślnik, projektant i rowerzysta. Korzysta z każdej technologii, która prowadzi do celu. Wierzy w ludzi, a nie w papiery. Jest wyznawcą DevOps i wszelkiej automatyzacji. Jak przystało na człowieka inteligentnego, prowadzi bloga – o tyle wyjątkowego, że regularnie pojawiają się tam nowe teksty: http://stapp.space/ Do niedawna Ekspert IT w mBanku. Obecnie współtworzy nowy fintech – FinAi, w którym pracuje nad zamianą rzeczy skomplikowanych na proste. A to czasem bywa trudne.

 

Nasze serwisy używają plików cookies. Klikając "Akceptuję" lub korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies j-labs.