Najczęściej zadawane pytania

Proces rekrutacji

Jak wygląda pierwszy etap rekrutacji (część techniczna oraz HR)?

Na początek – poznajmy się! Zapraszamy Cię na spotkanie Rekruterem, który opowie o tym kim jesteśmy, jak pracujemy i co nas wyróżnia na rynku IT. Zależy nam także, na poznaniu Twoich preferencji, oczekiwań i doświadczenia, aby dobrać idealny dla Ciebie projekt. Jednocześnie zapraszamy Cię do wykonania zadania programistycznego, z wykorzystaniem platformy Devskiller. Czas trwania zadania jest zależny od doświadczenia oraz technologii i wynosi od 1 – 1,5 h.

Jaka jest forma spotkania – online czy spotkanie w biurze?

Możesz wybrać odpowiednią dla Ciebie formę spotkania – online lub bezpośrednie (F2F) w biurze j‑labs. Jeśli zdecydujesz się na rekrutację zdalną, to zawsze prosimy o włączenie kamery, aby lepiej się poznać. (Wszystkie spotkania prowadzimy zdalnie poprzez platformy MSteams lub Zoom).

Czy otrzymam feedback po pierwszym etapie?

Tak, zawsze przekazujemy feedback, nie wyobrażamy sobie, że mogłoby być inaczej! Otrzymasz informację zwrotną od Rekrutera oraz raport z wykonanego przez Ciebie zadania DevSkiller. Rekruter poinformuje Cię o kolejnych krokach. Na każdym etapie masz wsparcie swojego Partnera w Rekrutacji!

Czy na spotkaniu rozmawiamy o konkretnym projekcie?

Pierwszy etap spotkania ma na celu poznanie Ciebie oraz Twoich preferencji i oczekiwań. Aby jak najlepiej dopasować dla Ciebie projekt, bierzemy również pod uwagę Twoje doświadczanie, preferowany przez Ciebie kierunek rozwoju oraz to, co jest dla Ciebie ważne w codziennej pracy. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania dotyczące interesującego Cię projektu i o tym jakie są możliwości. Na podstawie zebranych informacji otrzymujesz od nas konkretne propozycje, możemy też zaproponować Ci dołączenie do j‑labs od razu.

W jakich godzinach możemy się spotkać?

Jesteśmy elastyczni; wspólnie ustalamy dogodny dla Ciebie termin między godz. 8:00 a 17:00.

Jak długo trwa rozmowa rekrutacyjna na pierwszym etapie?

Rozmowa trwa około godziny.

Co, jeśli nie uda mi się przejść pierwszego etapu rekrutacji?

Nic straconego! Dostaniesz od nas pełny feedback (czyli powiemy Ci o Twoich mocnych obszarach oraz o tym co wymaga pracy, aby dołączyć do j‑labs i czuć się jak "ryba w wodzie" w naszych projektach) i konkretną informację o tym, dlaczego na ten moment nie decydujemy się na kontynuowanie rozmów oraz materiały, które ułatwiają naukę. Wracamy do rozmów za jakiś czas. Nie przekreślamy współpracy w przyszłości!

Kto decyduje o tym, do jakiego projektu trafię?

Po pierwszej rozmowie to Ty decydujesz w kontekście jakiego projektu chcesz kontynuować z nami rozmowy. W przypadku dopasowania Twojego profilu do kilku projektów możemy przedstawić Ci od razu ofertę dołączenia do j‑labs, a projekt wybierany jest później razem z Tobą i Twoim opiekunem w j‑labs.

Jak wyglądają kolejne etapy rekrutacji?

Kolejnym etapem są spotkania techniczne, bezpośrednio z przedstawicielami projektów – są to osoby techniczne i/lub zarządzające zespołem. O tym, kto dokładnie będzie brał udział w spotkaniu i jaki będzie mieć charakter, zależy oczywiście od projektu – o wszystkim dokładnie poinformuje Cię Twój Partner Rekrutacji.

Jak długo będę czekać na wynik rozmowy?

Informację zwrotną po rozmowie w j‑labs otrzymasz do 2-3 dni – zależy nam na tym, aby możliwie jak najszybciej przekazać Ci odpowiedź.

Kto będzie prowadził proces rekrutacji?

Na każdym etapie – od momentu pierwszej rozmowy, aż po złożenie oferty i podpisanie z nami umowy – będziesz pod opieką Rekrutera – jest Twoim partnerem w rekrutacji. Jedna osoba, z którą załatwisz wszystko, bez konieczności zastanawiania się do kogo zwrócić się o pomoc, poradę, czy status Twojej rekrutacji.

Czy mogę polecić kolegę lub koleżankę?

Tak! Jeśli znasz kogoś kto mógłby być zainteresowany dołączeniem do j‑labsowiczów, to śmiało możesz nam go polecić. Jeśli zatrudnimy taką osobę, odwdzięczamy się bonusem 7000 pln brutto. Więcej o Programie Hire4jlabs znajdziesz na https://hire4.j-labs.pl/

Umowy i czas pracy

Czy mogę pracować na część etatu?

Niestety nie, obecnie wszystkie nasze projekty, wymagają dyspozycyjności full-time.

Jakie formy umowy mam do wyboru?

Umowa o pracę lub B2B – Ty decydujesz, która z nich jest dla Ciebie odpowiednia. Jeśli preferujesz pracę 100% zdalnie, wówczas zaproponujemy Ci umowę B2B. O więcej szczegółów zapytaj swojego Rekrutera podczas spotkania.

Czy mogę pracować w 100% zdalnie?

Jesteśmy otwarci na kandydatów z całej Polski, a 90% naszych projektów ma możliwość praca 100% zdalna. Jeśli chcesz pracować z nad Bałtyku, Tatr czy Bieszczad koniecznie porozmawiaj o tym z Twoim Rekrutem – przedstawi Ci dokładnie zasady takiej współpracy.

Czy mogę decydować, o której zaczynam pracę?

Tak. W większości projektów jest elastyczne podejście do czasu rozpoczęcia i zakończenia pracy, o ile nie koliduje ze spotkaniami zespołowymi (daily, retro etc.). Standardowo zaczynamy pracę w godzinach 8-10.

Praca w j‑labs

Kto jest moim bezpośrednim przełożonym w j‑labs?

Twoim bezpośrednim przełożonym w j‑labs jest Account Manager lub Delivery Manager, odpowiadający za współpracę z danym Partnerem Biznesowym. Twój przełożony to Twój Opiekun. Zadba o Twój dobrostan w j‑labs, porozmawia o ścieżce rozwoju, przyszłych indeksacjach Twojego wynagrodzenia, czy też o kolejnych projektach, gdy uznacie, że czas na zmiany, a także o wszystkim w czym potrzebujesz pomocy.

A co jeśli projekt się skończy?

Będąc j‑labsowiczem masz gwarancję stabilności zatrudnienia. Nasze portfolio jest na tyle rozbudowane, że jest w czym przebierać. Jeśli projekt po stronie Klienta dobiega końca, to zmieniamy go na kolejny, mając na uwadze Twoje doświadczenia i preferencje.

Czy zmiany projektów są możliwe?

Oczywiście! W j‑labs mamy obszerne portfolio projektów w różnych branżach, współpracujemy z ponad 60 Klientami z Krakowa, Warszawy i zagranicy (region DACH, Szwecja, USA). Jeśli po jakimś czasie stwierdzisz, że czas na zmiany i chcesz spróbować czegoś nowego, rozmawiasz o tym ze swoim Opiekunem i wspólnie wybieracie dla Ciebie nowy projekt oraz ustalacie dalsze kroki.

Czy są dostępne miejsca parkingowe?

W biurowcu w Krakowie, miejsca parkingowe udostępniamy w ramach aplikacji mobilnej.
Wystarczy wejść do naszej j‑labsowej grupy i samodzielnie rezerwować miejsca postojowe.
Aby uchronić się przed nadmiernymi rezerwacjami, wprowadzona została niewielka opłata za
miejsce: 1 zł/1h.
Biuro w Warszawie znajduje się w centrum, w okolicy metra, a ilość miejsc jest mocno
ograniczona.

Czy oferujemy samochód służbowy?

W Backoffice nikt nie potrzebuje auta służbowego, gdyż większość spraw załatwiamy zdalnie
lub lokalnie w obrębie miasta - Kraków i Warszawa.

Czy jest opcja lekcji językowych?

W j‑labs otrzymujesz roczny budżet szkoleniowy w wysokości 3000 PLN brutto (przy UoP),
który możesz wykorzystać na wszelakie aktywności związane z rozwojem kompetencji m.in.
właśnie na lekcje językowe (j. angielski lub j. niemiecki), konferencje, szkolenia, książki itp.,
studia podyplomowe - Ty decydujesz na co go wydasz.

Masz pytania dotyczące rekrutacji?

Wyślij do nas wiadomość, a odpowiemy tak szybko, jak będzie to możliwe.