Senior Java Developer Biuro j-labs (Kraków, Zabłocie) | 100% zdalnie
{
Rozwijaj mikroserwisową platformę, opartą o AI, służącą zwalczaniu: prania pieniędzy, terroryzmu finansowego i handlu ludźmi
}

TECHNOLOGIE

 • java 11
 • docker
 • kubernetes
 • spring boot
 • aws
 • gitlab
 • jenkins
 • jira
 • linux
 • postgresql
 • sonarqube
 • apache spark

PROJEKT

Projekt rozwijamy we współpracy z singapurską firmą technologiczną, której IT huby znajdują się w Nowym Jorku, Londynie i Warszawie. Wykorzystując rozwiązania sztucznej inteligencji, stworzyła aplikacje, które po dostosowaniu do potrzeb banków (customizacji) wspierają je w zwalczaniu przestępstw finansowych.
Rozwiązania naszego partnera należą do domeny RegTech & FinTech - to znaczy, że umożliwiają bankom obniżenie kosztów związanych z dopasowaniem biznesu do aktualnego prawodawstwa. Firma współpracuje m.in. z HSBC czy Standard Chartered Bank. Dzięki produktom wspomniane banki skracają proces due diligence (czyli najbardziej czasochłonnego analizowania kondycji finansowej i prawnej przedsiębiorstw, w trakcie którego dane są czerpane z ogromnej liczby źródeł i różnorodnych interfejsów).
Celem projektu jest dalszy rozwój rozproszonego i wysoce skalowalnego systemu Anti-Money Laundring (AML), z wykorzystaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Platforma działa w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Przykładowo - aplikacja analizuje raporty o wykluczeniach tj. umieszczeniu danego nazwiska na liście osób uznawanych za terrorystów, na które zostały nałożone sankcje polityczne czy które były karane za przestępstwa finansowe. Do tej pory zajmowali się tym analitycy.
Architektura jest mikroserwisowa, w większości napisana w Javie, niektóre nowe serwisy tworzone są w Pythonie. Głowne technologie to: Java 11, Spring Boot, PostgreSQL, Apache Spark, Docker. Frontend pisany jest w Angular. W projekcie stosowany jest Continuous Integration/Continuous Deployment (Jenkins, GitLab, Artifactory, SonarQube) i wdrożona jest infrastruktura chmurowa z wykorzystaniem Amazon Web Services (AWS cloud).
Zespoły - pod względem technologicznym podzielone są na: Java (5 teamów), Python & Data Science/AI, DevOps. Istnieje możliwość wewnętrznej zmiany projektów. Czas pracy jest elastyczny (start od 7.00 do 9.00), codziennie o 9.00 - daily meeting.
Twoimi głównymi zadaniami w projekcie będą: rozwój platformy Anti - Money Laundring, udział w projektach R&D - tworzenie proof of concept nowych produktów, rozwój dodatkowych funkcjonalności aplikacji, tak by była dopasowana do potrzeb instytucji finansowych, bardzo bliska współpraca z Developerami z działów Data Science.

WYMAGANIA

Minimum 5 lat doświadczenia w programowaniu w Javie.
Doświadczenie w pracy z Spring i Hibernate.
Znajomość języka angielskiego na poziomie upper - intermidiate (B2).
Mile widziana praktyczna znajomość TDD i BDD.

PAPIEROLOGIA MUSI BYĆ…

dostosowana do Twoich potrzeb:)

umowa o pracę

do 19 500 PLN brutto
LUB

umowa b2b

do 150 PLN netto/h
Marta Żmudka

Kraków

Marta Żmudka

IT Recruitment Specialist

Kopiuj

791 422 555 Kopiuj Kopiuj
BRZMI DOBRZE? IT’s your move!

STAWIAMY TWARDE WARUNKI

-kawa na ławę. Mamy konkretne benefity, wchodzisz w to?

3000 budżetu szkoleniowego rocznie

Zatrudnienie na stałe – wybierasz umowę o pracę lub B2B

Pracę dla różnych klientów w wielu sektorach

Personal branding: Talk4Devs, blog techniczny

Elastyczne godziny rozpoczęcia pracy

On-boardingi, konferencje, eventy firmowe

Atrakcyjny program rekomendacji

Kartę Multisport / Program Multikafeteria, oraz opiekę medyczną (Luxmed)

ZOBACZ JAK SIĘ MEGA PRACUJE

NIE TWOJA BAJKA? Sprawdź inne oferty. Znajdź ofertę pracy dla siebie