System do inwentaryzacji oparty na RFID

Dzięki narzędziu stworzonemu przez j‑labs, Bijou Brigitte skróciło czas inwentaryzacji z 24 godzin i pracy 4 osób, do 4 godzin i pracy wykonywanej przez 1 osobę.

Java 11, Spring, Hibernate, Tomcat, MySQL, Docker, Android SDK, Kotlin, Flutter, Dart
Bijou Brigitte
2018 <

Projekt

 • Jaspis – narzędzie dla pracowników, które odpowiada za inwentaryzację, zarządzanie stanami magazynowymi oraz automatyzację procesu gospodarowania asortymentem sklepów z wykorzystaniem technologii RFID. 
 • Quartz – narzędzie dla kadry managerskiej, do wypełniania i przesyłania formularzy raportowych po wizycie w sklepie.
 • Amethyst – oprogramowanie używane przez POS w sklepach. Pozwala na obsługę TSE (USB fiskalnego) firmy Diebold Nixdorf. Aplikacja została napisana w Javie, w oparciu o Springboot.

O kliencie

Bijou Brigitte jest wiodącym w Europie dostawcą modnej biżuterii oraz akcesoriów. Pierwsze sklepy stacjonarne Bijou Brigitte pojawiły się w latach 60-tych, a w latach 90-tych firma posiadała ponad 100 sklepów w całym kraju. Obecnie, Bijou Brigitte Group prowadzi sieć 990 sklepów, znajdujących się na terenie całej Europie.

Branża
e-commerce
Wielkość zatrudnienia
2000-2500
Data rozpoczęcia współpracy
maj 2018 r.

Zadanie

 • Prosty i uniwersalny UX/UI. Stworzenie aplikacji, z której będą korzystać pracownicy sklepów w różnym wieku i różnej narodowości.
 • Skalowanie narzędzia. Wdrożenie aplikacji w blisko tysiącu sklepów, biorąc pod uwagę różne scenariusze dla tego procesu. 
 • Współpraca z urządzeniami zewnętrznymi, takimi jak Skaner RFID Bluetooth, kasa fiskalna, urządzenia USB TSE czy drukarka etykiet.
 • Integracja. Płynna integracja nowych systemów z istniejącą infrastrukturą i narzędziami.
 • Stały rozwój aplikacji mobilnych na urządzenia z systemem Android oraz iOS, integracja aplikacji z czytnikami RFID, POS, optymalizacja ich działania oraz przetwarzania dużej ilości danych

Jestem zadowolona z pracy zespołu j‑labs, ich elastyczności i zaangażowania. Od samego początku jest to przykład doskonałej współpracy.
Outsourcing wdrożenia nowych narzędzi to dla nas korzystne i efektywne czasowo rozwiązanie. J-labs stosuje najlepsze i najskuteczniejsze sposoby dostarczania oprogramowania.

Mathilde Kowitz, Kierownik działu IT, Bijou Brigitte

Realizacja j‑labs

 • Tworzenie i przeprowadzanie sesji inwentaryzacji, z możliwością wyboru remanentu dla pełnego asortymentu w sklepie lub tylko jego części.
 • Śledzenie paczek przychodzących do sklepu, potwierdzanie ich zawartości i automatyczne dodawanie do stanu magazynowego.
 • Tworzenie i edycja różnych możliwości wydań z magazynów, takich jak kradzież, awarie, wymiany czy zwroty.
 • Przeglądanie katalogu produktów oraz zarządzania cenami.
 • Praca skanera w oparciu o technologię RFID

W maju 2018 roku miał miejsce kick-off projektu Jaspis. Dzięki postępowi prac oraz licznym testom, aplikacja została wdrożona na produkcję w marcu 2020 roku. Umożliwiło to skrócenie inwentaryzacji z co najmniej 24 godzin i pracy 4 osób, do 4 godzin i pracy wykonywanej przez 1 osobę. Ponadto, oparte na czytniku RFID rozwiązanie, pozwoliło na niemal całkowite wyeliminowanie liczby błędów ludzkich popełnianych podczas inwentaryzacji.

Aplikacja Kwarc weszła na produkcję pod koniec 2022 roku. Panel ten pozwala na redukcję zarówno ilość papieru, jak i czasu w jakim raporty trafiają do centrali. Dodatkowo, Kwarc jest aplikacją rozwijaną na platformy Android oraz iOS.

Projekty zakładają dalszy rozwój i dodanie nowych funkcjonalności.

Zespół

j-labs jest Partnerem Technologicznym Bijou Brigitte od 2018 roku. Zapewniamy firmie zespół wysoce wyspecjalizowanych inżynierów, których główną domeną są prace backendowe (Java/Kotlin), mobilne (Android SDK, Flutter) oraz QA. Jest to zespół cross funkcjonalny, składający się:

 • Team Leadera
 • 2 x Backend Developer
 • 4 x Mobile Developer
 • QA

Zespół j‑labs, przy współpracy z dostawcami urządzeń zewnętrznych, stworzył szereg autorskich rozwiązań. Przeprowadzane testy, szczegółowe planowanie oraz ścisła współpraca z klientem zaowocowały pozytywnym feedbackiem dotyczącym user experience aplikacji, skalowalności oraz prostoty wdrożenia tych narzędzi w kolejnych sklepach sieci Bijou Brigitte.

Rzuć nam wyzwanie i opowiedz o projekcie, który chcesz rozwinąć

Napisz nam, czego potrzebujesz, a w ciągu 48 godzin wrócimy do Ciebie, aby
porozmawiać o współpracy.

Pracuj ze specjalistami, którzy dostarczą najlepszy możliwy produkt

Skontaktuj się z nami