Kto jest moim bezpośrednim przełożonym w j-labs?

Twoim bezpośrednim przełożonym w j-labs jest Account Manager lub Delivery Manager, odpowiadający za współpracę z danym Partnerem Biznesowym. Twój przełożony to Twój Opiekun – zadba o Twój dobrostan w j-labs, porozmawia o ścieżce rozwoju, przyszłych indeksacjach Twojego wynagrodzenia, czy też o kolejnych projektach, gdy uznacie, że czas na zmiany, a także o wszystkim w czym potrzebujesz pomocy.

Czy zmiany projektów są możliwe?

Oczywiście! W j-labs mamy obszerne portfolio projektów w różnych branżach, współpracujemy z ponad 40 Klientami z Krakowa, Warszawy i zagranicy (region DACH, Szwecja, USA). Jeśli po jakimś czasie stwierdzisz, że czas na zmiany i chcesz spróbować czegoś nowego, rozmawiasz o tym ze swoim Opiekunem i wspólnie wybieracie dla Ciebie nowy projekt oraz ustalacie dalsze kroki.

A co jeśli projekt się skończy?

Jeśli jesteś j-labsowiczem, to masz gwarancję stabilności zatrudnienia. Nasze portfolio jest na tyle duże, że możesz spać spokojnie😊 Jeśli projekt po stronie Klienta dobiega końca, to zmieniamy go na kolejny mając na uwadze Twoje doświadczenia i preferencje.

Jakie benefity mi przysługują?

j-labsowicze mogą korzystać z budżetu szkoleniowego 3000 zł rocznie, który można wydać na szkolenia, certyfikacje, język angielski i niemiecki, studia podyplomowe, konferencje (również dojazd i nocleg jeśli konferencja jest zamiejscowa), książki, ebooki czy platformy e-learningowe. Dodatkowo Luxmed i program MultiKafeteria (w tym Multisport).

Jak długo trwa rozmowa rekrutacyjna na pierwszym etapie?

Rozmowa trwa około godziny.

Kto decyduje o tym, do jakiego projektu trafię?

Po pierwszej rozmowie to Ty decydujesz w kontekście jakiego projektu chcesz kontynuować z nami rozmowy. W przypadku dopasowania Twojego profilu do kilku projektów możemy przedstawić Ci od razu ofertę dołączenia do j-labs, a projekt wybierany jest później razem z Tobą i Twoim opiekunem w j-labs.

Jak długo będę czekać na wynik rozmowy?

Informację zwrotną po rozmowie otrzymasz do 2-3 dni – zależy nam na tym, aby możliwie jak najszybciej przekazać Ci odpowiedź.

W jakich godzinach możemy się spotkać?

Jesteśmy elastyczni, wspólnie ustalamy dogodny dla Ciebie termin między godz. 8:00 a 17:00

Jak wygląda pierwszy etap rekrutacji (część techniczna oraz HR)?

Na początek zapraszamy Cię do wypełnienia testu technicznego (współpracujemy z DevSkiller), który trwa około godziny. Czas trwania jest zależny od doświadczenia oraz technologii. Jednocześnie zapraszamy Cię na spotkanie z Rekruterem, na którym się poznamy bliżej – zależy nam na poznaniu Twoich preferencji, oczekiwań, doświadczenia. Rekruter opowie Ci o naszej firmie i tym dlaczego warto do nas dołączyć.

Jaka jest forma spotkania – online czy spotkanie w biurze?

Masz wybór jaką formę spotkania preferujesz – spotkanie online lub bezpośrednie (F2F) w biurze. Jeśli zdecydujesz się na rekrutację zdalną to zawsze prosimy o włączenie kamery, aby lepiej się poznać. (W trakcie okresu pandemii wszystkie spotkania prowadzimy zdalnie poprzez Teams lub Zoom).

Czy otrzymam feedback po pierwszym etapie?

Tak, zawsze przekazujemy feedback, nie wyobrażamy sobie, że mogłoby być inaczej! Otrzymasz informację zwrotną od Rekrutera po części HR oraz raport z wykonanego testu DevSkiller. Rekruter poinformuje Cię również o tym co dalej. Na każdym etapie masz wsparcie swojego Partnera w Rekrutacji!

Czy na spotkaniu rozmawiamy o konkretnym projekcie?

Spotkanie na pierwszym etapie w j-labs ma na celu poznanie Twoich preferencji i oczekiwań, aby jak najlepiej dopasować dla Ciebie projekt, mając na uwadze Twoje dotychczasowe doświadczanie. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania dotyczące interesującego Cię projektu i o tym jakie są możliwości. Na podstawie zebranych informacji otrzymujesz od nas konkretne propozycje, możemy też zaproponować Ci od razu dołączenie do j-labs.

Co, jeśli nie uda mi się przejść pierwszego etapu rekrutacji?

Nic straconego! Dostaniesz od nas konkretną informację o tym, dlaczego na ten moment nie decydujemy się na kontynuowanie rozmów, a do tego materiały, które ułatwiają naukę. Wracamy do rozmów za jakiś czas. Nie przekreślamy współpracy w przyszłości!

Jak wyglądają kolejne etapy rekrutacji?

Kolejnym etapem są spotkania techniczne, bezpośrednio z przedstawicielami projektów – są to osoby techniczne i/lub zarządzające zespołem. O tym, kto dokładnie będzie brał udział w spotkaniu i jaki będzie mieć charakter, zależy oczywiście od projektu – o wszystkim dokładnie poinformuje Cię Twój Partner Rekrutacji.

Kto będzie prowadził proces rekrutacji?

Na każdym etapie – od momentu pierwszej rozmowy, aż po złożenie oferty i podpisanie z nami umowy – będziesz pod opieką Rekrutera – jest Twoim partnerem w rekrutacji. Jedna osoba, z którą załatwisz wszystko, bez konieczności zastanawiania się do kogo zwrócić się o pomoc, poradę, czy status Twojej rekrutacji.

Czy mogę polecić kolegę lub koleżankę?

Tak! Jeśli znasz kogoś kto mógłby być zainteresowany dołączeniem do j-labsowiczów, to śmiało możesz nam go polecić. Jeśli zatrudnimy taką osobę, odwdzięczamy się bonusem 7000 pln brutto. Więcej o Programie Hire4jlabs znajdziesz na https://hire4.j-labs.pl/

Czy mogę pracować na część etatu?

Niestety nie, obecnie wszystkie nasze projekty wymagają dyspozycyjności full-time.

Czy mogę pracować w 100% zdalnie?

j-labs goes remote! Jesteśmy otwarci na kandydatów z całej Polski, w większości projektów praca 100% zdalna jest możliwa. Jeśli chcesz pracować z nad Bałtyku, Tatr czy Bieszczad koniecznie porozmawiaj o tym z Twoim Rekrutem – przedstawi Ci dokładnie zasady takiej współpracy.

Jakie formy umowy mam do wyboru?

Umowa o pracę lub B2B – Ty decydujesz, która z nich jest dla Ciebie odpowiednia.

Czy mogę decydować, o której zaczynam pracę?

Tak, w większości projektów jest elastyczne podejście do czasu rozpoczęcia i zakończenia pracy o ile nie koliduje to ze spotkaniami zespołowymi (daily, retro etc.). Standardowo zaczynamy pracę między 8 a 10.