Najnowsze artykuły

Wszystkie artykuły

Java Spring Cloud Contract

Spring Cloud Contract – testowanie kontraktu jako sposób na utrzymanie stabilności systemu

Architektura mikroserwisowa jest obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów tworzenia systemów. Każdy programista w swojej codziennej pracy spotyka się częściej niż kiedykolwiek przedtem z jednym z […]
Czytaj całość
Kotlin DSL

Kotlin DSL dla Arkuszy Google

Większość programistów specjalizuje się w jednym lub dwóch spośród wielu języków programowania ogólnego przeznaczenia takich jak Java, C lub PHP. Może to „oddzielać” ich od firm, stanowisk, projektów czy zespołów, […]
Czytaj całość
DevOps

Wszystko, co musisz wiedzieć o maszynach wirtualnych (VM)

Korzystasz z macOS, ale chcesz uruchomić projekt na Windowsie? Potrzebujesz więcej niż dwóch czy trzech systemów operacyjnych na swoim komputerze? Chcesz włączyć gry retro lub […]
Czytaj całość
JavaScript Selenium Cypress

Nowoczesne testowanie GUI z Cypress – dogłębna analiza

W tym artykule przyjrzymy się zaletom korzystania z Cypress, nowoczesnego kompleksowego frameworka służącego do testów end-to-end jak również zautomatyzowanego testowania GUI w aplikacjach webowych. Porównamy Cypress z jego konkurentem, Selenium, podkreślając korzyści płynące z jego architektury, obsługi języków, przeładowywania w czasie rzeczywistym, możliwości debugowania oraz zmniejszonej podatności testów na błędy.
Czytaj całość
Playwright

Przewodnik krok po kroku, jak skonfigurować Playwright i zrozumieć jego przewagę nad Cypress i Selenium

Niniejszy artykuł zawiera omówienie Playwright, nowoczesnego frameworka testowego firmy Microsoft, a także jego przewagi nad popularnymi konkurentami, takimi jak Cypress i Selenium.
Czytaj całość
JavaScript Redux

Redux-Saga – obsługa asynchronicznych akcji w Redux

Redux-Saga to wszechstronna biblioteka, która umożliwia pisanie złożonych zadań asynchronicznych w prosty, deklaratywny sposób - we wpisie staramy się pokazać przypadki jej użycia.
Czytaj całość
Apache Lucene DB Atlas Search MongoDB

Atlas Search

Atlas Search to wyszukiwanie pełnotekstowe w MongoDB Atlas. Zapewnia płynne i skalowalne środowisko tworzenia funkcji aplikacji opartych na trafności. Do czego się je wykorzystuje? Eliminuje […]
Czytaj całość
Java REST JWT

JSON Web Token i jego obsługa w RestAssured

JSON Web Token to bardzo popularny sposób zabezpieczania aplikacji internetowych i interfejsów API. Ten artykuł jest krótkim przewodnikiem po tym, jak obsługiwać JWT i tworzyć proste przypadki testowe za pomocą biblioteki Rest Assured.
Czytaj całość
Java Spring Flyway

Flyway – prosta migracja bazy danych w Spring

Flyway to proste i zarazem potężne narzędzie do migracji baz danych, które pozwala łatwo zarządzać i rozwijać bazę danych. Posiada również bardzo dobre wsparcie dla wielu frameworków, w tym Spring'a, i ogromnym możliwościom adaptacji, tak więc na pewno jest to narzędzie godne uwagi.
Czytaj całość
Java API REST

Podejście API-First wraz generatorem Open API

Podejście API-First ułatwia efektywną współpracę w projektach z architekturą serwer-klient. Dzieje się tak, ponieważ możliwość posiadanie definicji modeli i serwisów związanych z API, która jest przechowywana, w oddzielonych i skonfigurowanych prostych plikach YAML pomaga utrzymać schludną strukturę projektu. Dzięki potężnemu narzędziu, jakim jest generator Open API, takie konfiguracje można później przekształcić w kod gotowy do produkcji.
Czytaj całość

Poznaj mageek of j‑labs i daj się zadziwić, jak może wyglądać praca z j‑People!

Skontaktuj się z nami